Jaki materac wybrać?

Materace do spania

Materace do spania https://www.dlaspania.pl

Jeżeli od dłuższego czasu wstajesz rano niewyspany, bolą cię plecy, a dyskomfort potrafi obudzić nawet w środku nocy, być może coś jest nie tak z twoim materacem. Przede wszystkim najpierw powinieneś udać się do lekarza, w celu wykluczenia wszelkich chorób. Może to być dyskopatia lub  choroba zwyrodnieniowa.

Miękki czy twardy materac do sypialni?

Gdy okazało się, że jesteś zdrów jak ryba, jak najszybciej powinieneś pomyśleć o zmianie materaca. Z pewnością wiesz już, że miękki materac nie wpływa pozytywnie na twój kręgosłup. Przeżywasz jednak katusze, leżąc na czymś twardym. Czyż jednak nie o to chodzi? Oczywiście, że nie!

Materac dopasowany do kształtu ciała

Materac musi być przede wszystkim wygodny i dopasowany do twojej wagi oraz wzrostu. Interesującym rozwiązaniem jest materac strefowy. Posiada on kilka stref twardości, dzięki czemu niektóre części twojego ciała, jak miednica czy barki, będą mogły delikatnie zapaść się w materac, podczas gdy kręgosłup lędźwiowy pozostanie wsparty i nie utworzy nienaturalnego łuku.

Jeżeli jednak dysponujesz większymi środkami i masz świadomość tego, że za wysokiej jakości produkt niekiedy należy zapłacić raz, a dobrze, skup się na materacach dopasowujących się do kształtu ciała. Takie rozwiązanie proponuje materac kieszeniowy oraz lateksowy i z gąbki wysokoelastycznej. Materace te są idealne do spania dla par, gdyż niezależnie dopasowują się do kształtu ciała użytkowników, nie zmieniając pozostałych części materaca, tak jak to się dzieje w materacu sprężynowym.

Post Tagged with ,