Meble do kuchni

Meblowa zabudowa kuchenna może mieć różny charakter. Meble do kuchni możemy zamówić pod wymiar w danej firmie realizującej podobne zlecenia, a równie dobrze możemy kupić meble do takiego pomieszczenia bezpośrednio ze sklepu. Na pewno ten drugi ze sposobów jest znacznie prostszy i szybszy do zrealizowania, a poza tym, klient od razu wie, jak będą wyglądały jego meble do kuchni.

Dla kogo meble na zamówienie?

Coraz częściej w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z zamawianiem mebli na wymiar do takich pomieszczeń jak kuchnia. Jest to szczególnie polecane w takich mieszkaniach, w których kuchnia ma niewielką powierzchnię lub niestandardowy kształt. Dopasowanie mebli kupnych do wymiarów małej kuchni będzie niekiedy kłopotliwe. Stolarz wykona zaś meble dokładnie pod wymiar kuchni, zgodnie z założeniami przekazanymi mu przez zamawiających.

Minusem takich mebli jest to, że należy zaangażować się w projekt zabudowy kuchennej. Zamawiający zdając się na wyczucie stylu firmy projektującej meble może nie otrzymać takiej zabudowy meblowej, jakiej oczekiwał. Musi on więc wybrać z szerokiej palety kolorów i wzorów odpowiednie fronty meblowe, kolory i kształty klamek, czy też typy szafek w kuchni.

Nawet widząc projekt nie do końca klient będzie w stanie wyobrazić sobie własne meble w rzeczywistości, co dla wielu osób będzie poważnym problemem. Należy powiedzieć, że meble na wymiar do kuchni zwykle będą też droższe od tych, które możemy kupić w sklepie. Żadne jednak meble nie będą tak doskonale dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta, jak właśnie meble z zabudowy wykonanej na indywidualne zamówienie klienta.

Meble kupowane w salonie

Jeśli nasza kuchnia ma standardowe wymiary i kształty, możemy pokusić się o zakup mebli nie na wymiar, ale gotowych, bezpośrednio ze sklepu. Czasem można takie meble otrzymać nawet w dniu zakupu, co jest kompletnie niemożliwe w przypadku mebli robionych na zamówienie. Atutem kupowania gotowych mebli jest to, że od razu widzimy efekt końcowy i możemy stwierdzić, czy takie meble będą nam odpowiadać, czy też nie. Meble kuchenne w standardowej ofercie producenta będą tańsze od innych, ale nie będzie można ich dopasować do indywidualnych wymiarów kuchni czy oczekiwań klienta. Nie można w nich bowiem dokonywać dowolnych modyfikacji.