Meble w stylu angielskim

Stylowe meble są w dzisiejszych czasach popularnym elementem aranżacyjnym. Dotychczas były one uznawane wielokrotnie za przeżytek, ale aranżacje, które są modne obecnie, dalece odchodzą od stylu futurystycznego i skrajnie nowoczesnego. Z resztą, proste linie i duże powierzchnie świetnie mogą zostać skomponowane ze stylowymi meblami, o ile takie zestawienie będzie dokonane w pomysłowy sposób. Dekoratorzy wnętrz uciekają się do tworzenia w projektowanych pomieszczeniach szczególnych, oryginalnych aranżacji. Nie jest wykluczone, aby korzystali oni w takich momentach ze znanych od wieków stylów meblarskich. Jednym z nich jest styl angielski. Czym charakteryzują się właściwie meble w stylu angielskim?

Cechy charakterystyczne

Meble w stylu angielskim mogą pasować do salonu, sypialni, kuchni, czy gabinetu i biblioteki. To klasyczne meble, których styl jest ponadczasowy. Zachwycają swoim niebanalnym projektem i cieszą oczy. Meble w stylu angielskim są najczęściej wykonywane ręcznie, dlatego też każdy taki mebel jest oryginalny i niepowtarzalny zarazem. Niejednokrotnie takie meble posiadają ręcznie wykonywane zdobienia, którymi mogą być motywy roślinne, lwie głowy czy inne motywy figuralne. Z jednej strony, meble angielskie są proste i odpowiadają stylowi nowoczesnemu, a z drugiej ich zdobienia przywodzą na myśl stylistykę barokową. Mistrzowska forma rzeźbiona to niewątpliwie cecha charakterystyczna dla mebli w stylu angielskim. Są one wzorowane na dawnych meblach z dworów angielskich królów.

Podobają Ci się meble w stylu retro? Może zainteresuje Cię również inwestycja w złote monety? zlota-uncja.pl

Materiały na meble angielskie

Na ogół, oryginalne meble angielskie są wykonywane z drewna, a nie z płyt MDF, jak to ma miejsce w przypadku niskobudżetowych mebli do salonów, czy kuchni. Meble w stylu angielskim powinny być wykonane albo z mahoniu, albo z drewna orzechowego lub dębowego. Ciekawym sposobem ich zdobienia są nie tylko same rzeźby i wyżłobienia, ale również pozłacane dekoracje. Meble te utrzymane są w tonacji brązu, ale występują również w jaśniejszym wydaniu – w kolorze ecru, białym, orzechowym i kremowym. Meble w stylu angielskim mogą być wkomponowane w aranżację nowoczesną, ale trzeba zachować przy tym umiar. Są adresowane do osób, które lubią nieco folklorystyczny styl w wyposażeniu wnętrz.